G-mapp3_4318_185x310

Matematyka

Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy. Klasa 3

Dla absolwentów SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Autorzy

Marcin KurczabElżbieta KurczabElżbieta Świda

Opis

Podręcznik jest przeznaczony dla absolwentów szkół podstawowych, którzy uczęszczają do nowych, 4-letnich liceów i 5-letnich techników. Jest zgodny z podstawą programową, która obowiązuje w tych szkołach od września 2019 r.

Materiał zawarty w podręczniku jest kontynuacją i rozwinięciem zagadnień przedstawionych w podręczniku do klasy 1. i 2. Autorzy omówili w nim m.in.: ułamki algebraiczne, równania i nierówności wymierne, funkcje wymierne, ciągi, kombinatorykę, czworokąty, elementy analizy matematycznej, pochodną, funkcje trygonometryczne i geometrię analityczną.

Rozdziały są podzielone na tematy odpowiadające jednej, dwóm lub trzem jednostkom lekcyjnym. Głębsze zrozumienie omawianych zagadnień umożliwiają rozwiązane przykłady oraz ćwiczenia przeznaczone do samodzielnego rozwiązania. Każdy temat kończą zadania sprawdzające zrozumienie omawianych zagadnień, a każdy rozdział jest zakończony serią zadań zamkniętych i otwartych. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do większości zadań.

Informacje dodatkowe

 • Numer ISBN
  978-83-7594-211-8
 • Wydanie
  I, 2021 r.
 • Oprawa
  miękka
 • Wymiary
  165 x 235 mm
 • Kod handlowy
  MAPP3