G-alo-zp_4142_185x310

Chemia. Związki organiczne

Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony - wersja z płytą DVD

Dla absolwentów GIMNAZJUM

Autorzy

Witold Danikiewicz
Dostępne rabaty
 • Cena detaliczna:
  28,50 zł
 • Cena z rabatem: -10%
  25,65 zł
cena z rabatem:

28,50 zł

25,65 zł

Zapytaj o produkt

Opis

Związki organiczne to jeden z trzech modułów podręcznika do nauczania chemii w zakresie rozszerzonym dla uczniów liceów i techników. Pozostałe dwa moduły to Fundamenty oraz Pierwiastki i związki nieorganiczne autorstwa Krzysztofa M. Pazdro. Moduły obejmują łącznie wszystkie treści z nowej podstawy programowej oraz wiele treści dodatkowych, przydatnych w przyszłych studiach na kierunkach przyrodniczych.

Związki organiczne oraz Pierwiastki i związki nieorganiczne są na tyle niezależne, że mogą być wykorzystane w kolejności wybranej przez nauczyciela i dlatego zestaw nie został oznaczony tradycyjnie jako części z kolejnymi numerami.

Każdy moduł składa się z tekstu głównego i jego streszczenia umieszczonego na marginesach. Termin użyty w tekście głównym po raz pierwszy jest wyróżniony niebieskim kolorem czcionki i objaśniony obok na marginesie, czasem w sposób bardziej ścisły niż w tekście głównym. Tekst główny z licznymi ilustracjami, opisami proponowanych doświadczeń oraz przykładami rachunkowymi pomaga zrozumieć prawidłowości, którymi zajmuje się chemia, a zapisy na marginesie ułatwiają powtarzanie wiedzy, zdobytej zarówno na poszczególnych lekcjach, jak i po zakończeniu działu nauczania.

Na końcu każdego podrozdziału znajdują się pytania i zadania ułożone w kolejności zgodnej z treścią rozdziału, które umożliwiają bieżące sprawdzanie stopnia opanowania materiału. Na końcu podręcznika podano odpowiedzi do tych zadań oraz skorowidz rzeczowy polsko-angielski.

Dołączona do książki płyta DVD zawiera sfilmowane i opatrzone komentarzem słownym doświadczenia proponowane w tej części podręcznika. Może ona być odtworzona przez ucznia w domu lub przez nauczyciela na lekcjach chemii.

Informacje dodatkowe

 • Nr ewidencyjny w wykazie MEN
  565/2/2013
 • Numer ISBN
  978-83-7594-097-8
 • Oprawa
  miękka
 • Wymiary
  198 x 260 mm
 • Liczba stron
  200
 • Kod handlowy
  ALO+P